Sportovní školka Řepy

 

Novinky ze školky

18. 2. 2020

KARNEVAL VE ŠKOLCE

 

14. 2. 2020

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZlÍK

 

31. 12. 2019

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

6. 12. 2019

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK A MIKULÁŠ VE ŠKOLCE

Mikulášský týden jsme si s dětmi užili ve velkém. Trénovali jsme na vánoční besídku, vyráběli jsme dárečky a užívali si společně předvánoční čas. V tomto týdnu se to akcemi jen hemžilo. Nejprve nás navštívilo loutkové divadlo Kozlík s pohádkou o malém čertíkovi Luciáškovi a samozřejmě nesměl chybět ani Mikuláš, který dětem za říkanku nebo písničku dal malý dáreček. 

 

22. 11. 2019

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Z pátku na sobotu jsme s dětmi opět nocovali ve školce, tentokrát byli tématem nocování tučňáci. Užili jsme si spoustu zábavy v herně při čtení pohádky, v tělocvičně i bazéně během hraní na tučňáky. Nakonec jsme si vyrobili sněžítka s tučňáky a pak si pustili film na dobrou noc. 

 

 

19. 11. 2019

DIVADLO VE ŠKOLCE

V úterý nás navštívilo ve školce divadlo. Cestovali jsme z pohádky do pohádky a interaktivní představení nás všechny vtáhlo do děje. Děti si to moc užily a nakonec si samy s veškerými materiály mohly pohrát. 

 

 

15. 10. 2019

OSLAVA NAROZENIN

Čas rychle letí a nám děti rostou přímo před očima. Slavíme jedny narozeniny za druhými a oslavy si samozřejmě parádně užíváme. 

 

14. 9. 2019

BABÍ LÉTO 2019

Opět jsme se s Kristýnou a dětmi zúčastnily akce Babí léto, děti byly neuvěřitelně statečné a na pódiu tancovaly, jako kdyby na něm stály každý den. Odměna za předvedený výkon nesměla chybět. 

23. 8. 2019

UČÍME SE, JAK SI ČISTIT ZOUBKY

Ve školce nás navštívily dvě studentky zubního lékařství a zábavnou formou nás poučily, jak si správně čistit zuby. 

4. 6. 2019

DEN DĚTÍ VE SPORTOVNÍ ŠKOLCE ŘEPY

Den dětí se ve školce prostě musí oslavit, my jsme si k tomu pozvali i rodiče a všichni jsme si užili krásně strávené odpoledne. Tancovali jsme, hráli jsme si a bavili se. Chybět samozřejmě nesmělo občerstvení, osvěžující ovoce nám všem přišlo k chuti. A děti si odnesly i malé dárečky.

 

20. 5. 2019

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK

Do školky k nám v květnu opět zavítalo Loutkové divadlo Kozlík, pohádka se dětem moc líbila, úkoly vztahující se k pohádce zvládly opravdu skvěle a na závěr představení si dokonce směly pohrát i s loutkami. Věříme, že všechny děti měly doma co vyprávět.

 

17. 4. 2019

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE S KROKODÝLKEM

V dubnu proběhlo ve školce další nocování, tentokrát tématicky laděné, užili jsme si ho s kamarádem krokodýlkem. Pohráli jsem si s plyšovým krokodýlem, přečetli jsme si o něm pohádku, hráli jsme si na krokodýlí děti, zaplavali jsme si s nafukovacím krokodýlem a nakonec jsme si jednoho vyrobili i ve výtvarce, aby si ho děti ráno mohly odnést domů. Prostě krásně strávený večer.

 

27. 3. 2019

TVOŘENÍ NÁS BAVÍ

 

12. 2. 2019

KARNEVAL VE SPORTOVNÍ ŠKOLCE ŘEPY

Únor byl opět krásný měsíc plný zážitků. Oslavili jsme narozeniny dětí, navštívilo nás loutkové divadlo Kozlík, zkoušeli jsme si, jak těžké to mají servírky a číšníci. Nejkrásnější chvíle jsme však zažili díky karnevalu :-) Děti byly v těch kostýmech opravdu překrásné. Pořádně jsme si to užili a vyřádili jsme se ;-)

 

21. 12. 2018

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Přejeme Vám krásné Vánoce plné rodinné pohody a splněných přání. Do nového roku Vám přejeme jen to nejlepší.

Mockrát děkujeme Haně Včelařové (fotostudio Žába) za její profesionální přístup. Atmosféra během focení byla perfektní, děti si to užily a rodiče si domů odnesli překrásné vánoční fotky. Už teď se těšíme na společné jarní fotografování.

 

10. 12. 2018

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK

Do školky k nám v říjnu opět zavítalo Loutkové divadlo Kozlík, tentokrát s pohádkou O pyšné čarodějnici. Pohádka se dětem moc líbila, na výrazech v jejich tvářích se dalo krásně pozorovat, jak příběh s postavami prožívají, úkoly vztahující se k pohádce zvládly opravdu skvěle a na závěr představení si dokonce směly pohrát i s loutkami, které byly mnohdy skoro stejně veliké jako oni. Věříme, že všechny děti měly doma co vyprávět.

 

31. 10. 2018

VYDLABÁVÁNÍ DÝNĚ

 

21. 5. 2018

PLAVANÍ NÁS BAVÍ

Plavání je skvělá volnočasová aktivita pro děti od nejútlejšího věku. Plaveme se školkou i veřejností a čas společně strávený v bazéně si užíváme.

Plaváním podporujeme psychomotorický vývoj dětí, utužuje se vztah dětí s rodiči, navíc se děti naučí potápět, skákat do vody, plavecké pohyby a způsoby.

Ve školce jednou za půl roku pořádáme ukázkovou hodinu plavání, aby se rodiče mohli přijít podívat, jaký pokrok jejich děti udělaly. Věříme, že si to minulý týden užili rodiče i děti. Děti byly moc šikovné a předvedy skvělé výkony. Máme z nich velikou radost.

 

25. 2. 2018

SPORTOVNÍ ŠKOLKA ŘEPY V ÚNORU

Únor byl opět krásný měsíc plný zážitků. Oslavili jsme narozeniny dětí, zahráli jsme si na olympiádu, zkoušeli jsme si, jak těžké to mají servírky a číšníci. Nejkrásnější chvíle jsme však zažili díky karnevalu :-) Děti byly v těch kostýmech opravdu překrásné. Pořádně jsme si to užili a vyřádili jsme se ;-)

 

16. 2. 2018

STAVÍME SNĚHULÁKA

Letos jsme si zatím moc sněhu neužili,tak když konečně alespoň trocha napadla,hned jsme vyrazili ven :-) Koulovali jsme se,dělali andělíčky a postavili jsme si sněhuláka ;-) Při tom všem nám krásně svítilo sluníčko.

 

30. 11. 2017

LISTOPAD VE ŠKOLCE

V listopadu děti ve školce zažili opět spoustu zábavy. Užili jsme si program z Ekodomova o vlně. Navštívilo nás loutkové divadlo Kozlík. Oslavili jsme narozeniny. Prostě o zážitky rozhodně nebyla nouze.

24. 9. 2017

SPORTOVNÍ ŠKOLKA V ZÁŘÍ

Září je ve školkách tradičně měsícem, kdy nastupují nové děti, které se seznamují s novými kamarády a paní učitelkami. Ani tak ale není o zábavu nouze. Hrajeme si v herně, zkoušíme si hru na hudební nástroje, zpíváme, sportujeme, chodíme ven na zahradu i na procházky, vyrábíme ve výtvarce a užíváme si odpolední kroužky jako angličtinu, tanečky a plavání. Nuda prostě nemá nejmenší šanci.

18. 9. 2017

BABÍ LÉTO 2017

Poslední týden v červnu dostávaly děti ve školce diplomy a medaile za celoroční poctivou práci. A ani jsme se nenadáli a už jsme opět vítali nový školní rok. Tradičně jsme se i letos zúčastnili akce Babí léto, děti byly neuvěřitelně statečné, krásně tancovaly i zpívaly a za předvedený výkon prostě musely dostat odměnu.

¨

12. 6. 2017

SPORTUJEME I V LÉTĚ

Naše školka je pro děti otevřena i v létě. Se školkovými dětmi si užíváme hry, sportujeme, chodíme na zahradu. Večer děti odcházejí domů příjemně fyzicky unavené a plné nových zážitků a zkušeností.

 

12. 6. 2017

VE ŠKOLCE JE BEZVA

S dětmi si ve školce užíváme spoustu legrace. V květnu nás opět navštívilo Loutkové divadlo Kozlík a na zahradě jsme si užili oslavu dne dětí. V červnu jsme navštívili nedalekou japonskou školu, kde jsme společně tancovali, zpívali a vyměňovali si ručně vyrobené dárečky. Už se moc těšíme na další akce ve školce.

28. 3. 2017

28. 3. 2017
SPORTOVNÍ ŠKOLKA A PLAVECKÝ KLUB V NOVÉM
Máme velikou radost, že Vám můžeme oznámit, že sportovní školku a plavecký klub nyní naleznete na nové adrese Žalanského 68/54, Praha 6 - Řepy, 163 00. Celé zařízení je vybudováno podle evropských norem a standardů. Součástí areálu je nejmodernější nerezový bazén v Praze s nejnovější technologií úpravy vody doplněnou o UV záření.

 

28. 2. 2017

KARNEVAL

26. 2. 2017

Nocování ve školce

Z pátku na sobotu jsme si společně s dětmi užili poslední nocování ve stávající budově, příští nocování bude již v nových prostorách, do kterých se všichni moc těšíme. Přestože se jednalo o takovou malou rozlučku, užili jsme si spoustu zábavy. Hráli jsme hry, vyráběli jsme velryby, plavali jsme a samozřejmě nesmělo chybět ani tradiční kino na dobrou noc.

 

 12. 2. 2017

VE ŠKOLCE JE PROSTĚ BEZVA

Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je vždycky príma. S dětmi si to ve školce užíváme za každého počasí. Děláme experimenty s vodou a ledem, bavíme se při loutkovém představení, hrajeme si s balónky. Hlavně nesmí být nuda. 

 

17. 1. 2017

UŽÍVÁME SI ZIMU A SNÍH

K zimě patří neodmyslitelně sníh, a i když ho zatím nenapadlo hodně, užíváme si ho plnými doušky. S dětmi pravidelně vyrážíme bobovat na nedaleký kopec. Co si přát více? Snad jen aby ještě nasněžilo :-)

 

18. 12. 2016

PŘEDVÁNOČNÍ FOCENÍ VE ŠKOLCE

V listopadu proběhlo ve školce další focení dětí, tentokrát s vánoční tématikou, opět jsme si pozvali profesionální fotografku Ivetu Vrátnou, které moc děkujeme za krásné fotečky. Focení bylo plné krásných a milých momentů. Společná fotka dala paní fotografce zabrat, ale nakonec se nám povedla. Věříme, že s výsledkem jsou všichni rodiče spokojeni. Již teď se těšíme na další focení zase na jaře.

6. 12. 2016

MIKULÁŠ

Adventní čas s sebou přináší mimo jiné Mikulášskou tradici. Letos jsme s dětmi vyrazili do nedaleké Sokolovny na Bílé hoře. Pořádně jsme si zatancovali a vydováděli se s Kristýnou Pixovou a nakonec jsme přivolali i Mikuláše s andělem a čertem. Děti za básničku či písničku dostaly sladkou odměnu. Náramně jsme si společně s rodiči akci užili.

 

27. 11. 2016

ORNITOLOG A NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Tento týden byl ve znamení školkových zážitků. Nejprve nás navštívil ornitolog se svým výukovým programem, v jehož rámci si děti zahrály hry, dozvěděly se spousty zajímavých informací a dokonce si prohlédly a pohladily ptáčky žijící v našem bezprostředním okolí. Závěr týdne jsme si spestřili nocováním ve školce, nudit jsme se nestihli ani na chviličku, natož aby někdo začal smutnit. Plavání, sportovní hry, výtvarná činnost a v neposlední řadě noční kino se nám postaraly o nezapomenutelný večer. Ráno jsme si potom pohráli s barvami na tělo.

 

1. 11. 2016

VYDLABÁVÁNÍ DÝNĚ

Podzim se nám již krásně vybarvil a my si ho užíváme se vším všudy. Ke správnému podzimu patří mimo jiné i vydlabávání dýně, takže jsme si společeně s dětmi taky jednu šklebící se dýni vyrobili a vystavili, aby nás měl kdo vítat u vstupu do naší sportovní školky Řepy.

 

16. 10. 2016

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK

Do školky k nám v říjnu opět zavítalo Loutkové divadlo Kozlík, tentokrát s pohádkou O pyšné čarodějnici. Pohádka se dětem moc líbila, na výrazech v jejich tvářích se dalo krásně pozorovat, jak příběh s postavami prožívají, úkoly vztahující se k pohádce zvládly opravdu skvěle a na závěr představení si dokonce směly pohrát i s loutkami, které byly mnohdy stejně veliké jako oni. Věříme, že všechny děti měly doma co vyprávět. 

 

9. 10. 2016

PODZIM VE ŠKOLCE

Ve školce si s dětmi užíváme teplejší i chladnější podzimní dny naplno. Chodíme na zahradu, kde si hrajeme s bublifukem, nebo navštěvujeme nedaleká hřiště, kde si užíváme spoustu zábavy. Ale nejenom venku je co dělat, například hra na ukulele tety Hanky se dětem velice líbila a opravdu je zaujala. 

 

 

10. 9. 2016

BABÍ LÉTO

Opět jsme se po roce spolu s našimi dětmi zúčastnili akce Babí léto městské části Prahy 17. Připravili jsme si pod vedením Kristýny Pixové tři písně s tancem. Tréma u nás neměla šanci a úsměv na rtech jsme vykouzlili nejen rodičům dětí, ale i dalším divákům. Sladká odměna za odvahu a výkon samozřejmě nesměla chybět. Děkujeme všem rodičům, kteří se akce se svými dětmi zúčastnili.

2. 6. 2016

DEN DĚTÍ

Den dětí si ve školce prostě nemůžeme nechat ujít. A tak jsme si i letos uspořádali oslavu dne dětí plnou zábavných her a krásných písní doprovázených tancem. Po pořádném výkonu jsme si dali zdravé mlsání. Výkon dětí nemohl nebýt odměněn dárečkem.

27. 5. 2016

FOCENÍ VE ŠKOLCE

V květnu proběhlo ve školce další focení dětí, opět jsme si pozvali profesionální fotografku Ivetu Vrátnou, aby nám zachytila, jak ty děti rostou. Focení bylo plné krásných a milých momentů, věříme, že s výsledkem jsou všichni rodiče spokojeni. Již teď se těšíme na další focení na podzim.

 

21. 5. 2016

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Z pátku na sobotu jsme si s dětmi užili další nocování ve školce. Děti byly neuvěřitelně statečné. Společně jsme si udělali krásný večer plný her a soutěží. Vydováděli jsme se v bazéně a vyrobili si výtvory, které si děti odnesly ráno domů. Usnuli jsme u večerního kina a ráno jsme se probrali s dobrou náladou. 

29. 3. 2016

NETOPÝŘI VE ŠKOLCE

Dneska jsme ve školce měli opravdu zajímavý a poučný ekologický program o netopýrech. Pro všechny děti to byl velký zážitek, protože měli možnost si zblízka prohlédnout živého netopýra.

13. 3. 2016

KARNEVAL

Před chvilkou jsme slavili Vánoce a už je tady karnevalové období, a tak jsme si i my ve školce jeden takový karneval uspořádali. K vidění byly nejrůznější nádherné a kreativní masky. Užili jsme si zajímavý doprovodný program v podobě her, písní a tance. Akce se opravdu moc povedla.

18. 2. 2016

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Začátkem února jsme si s dětmi užili další nezapomenutelné nocování ve školce. Zahráli jsme si spoustu zábavných her, užili si večerní plavání v bazéně, vyrobili jsme si letadla a vše jsme zakončili večerním kinem. Věříme, že si rodiče volný večer užili stejně jako my. 

19. 1. 2016

NAROZENINOVÁ OSLAVA A BOBOVÁNÍ

 Čas utíká jako voda a děti nám rostou před očima. A tak jsme v lednu měli příležitost oslavit narozeniny několika dalších dětí. Dort, který upekla paní učitelka Lucka, chutnal výborně, děti se skvěle bavily a dáreček si nakonec odnesli nejen oslaveneci. Po sladké svačince jsme se šli vyřádit na nedaleký kopec, kde jsme bobovali a užívali si zimních radovánek.

15. 12. 2015

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Děti se v průběhu minulých měsíců naučily spoustu nových věcí, a tak rodičům na vánoční besídce alespoň malou část z nich předvedly. Zazpívali jsme si, zarecitovali, zatančili, předvedli jsme část jógové sestavy a celé vystoupení jsme uzavřeli koledami. Rodiče i děti si domů odnesli dárečky a samozřejmě nesmělo chybět ani cukroví.

 

1. 12. 2015

MIKULÁŠ

Adventní čas s sebou přináší mimo jiné Mikulášskou tradici. Letos jsme s dětmi opět vyrazili do nedalekého Kulturáčku na Bílé hoře. Pořádně jsme si zatancovali a vydováděli se s Kristýnou Pixovou a nakonec jsme přivolali i Mikuláše s andělem. Děti za básničku či písničku dostaly sladkou odměnu. Náramně jsme si společně s rodiči akci užili. 

18. 12. 2015

FOCENÍ VE ŠKOLCE

Čas rychle utíká a nejvíce je to vidět na dětech, které nám rostou jako z vody. Proto jsme si do školky pozvali profesionální fotografku Ivetu Vrátnou a ta nám tu naši drobotinu krásně zvěčnila. Focení bylo opravdu neopakovatelným zážitkem a výsledek všechny potěšil. 

6. 11. 2015

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Tak za sebou máme další krásné nocování ve školce. Děti nedaly smutnění vůbec šanci, byly odvážné a celou akci jsme si společně náramně užili. Z pátku na sobotu tak rodiče si mohli užívat trochu toho zaslouženého klidu a my jsme zase mohli dovádět o sto šest.  Chybět nesměly pohybové hry a soutěže, plavání ani další zábavné aktivity.

30. 10. 2015

VYDLABÁVÁNÍ DÝNĚ

Rok se s rokem sešel a už je tady opět podzim v celé své kráse. I letos jsme se rozhodli, že si společeně s dětmi vydlabeme dýni, aby nás měl kdo vítat u vstupu do naší sportovní školky Řepy.

 

20. 10. 2015

UKÁZKOVÁ HODINA PLAVÁNÍ

Dne 20. 10. 2015 proběhla u nás ve Sportovní školce Řepy ukázková hodina plavání pro rodiče našich školkových dětí. Rodiče měli možnost přijít se podívat, jak taková lekce plavání vypadá a zároveň se mohli podívat, jaké jejich děti udělaly pokroky. Všichni jsme si společně strávený čas užili, děti byly šikovné a předvedly, nejen jak je plavání baví, ale také jak jim krásně jde.

2. 10. 2015

V LESOPARKU

Krásné počasí nás opět vylákalo na procházku. Tentokrát jsme se vydali na nové atrakce pro děti. Dopoledne nám uteklo neuvěřitelně rychle. Už teď se těšíme na další výpravu po našem okolí.

 

24. 9. 2015

PODZIMNÍ VYCHÁZKA

Okolí naší školky nám nabízí velké množství alternativ pro organizování procházek. Dneska jsme se vydali na nedalekou klouzačku, vyzkoušeli jsme si nové zábavné atrakce a překonávali jsme nejrůznější překážkové dráhy.

24. 9. 2015

NÁŠ HVĚZDNÝ TÝM

 

12. 9. 2015

BABÍ LÉTO

Opět jsme se po roce spolu s našimi dětmi zúčastnili akce Babí léto městské části Prahy 17. Připravili jsme si pod vedením Kristýny Pixové dvě písně s tancem. Tréma u nás neměla šanci a úsměv na rtech jsme vykouzlili nejen rodičům dětí, ale i dalším divákům. Sladká odměna za odvahu a výkon samozřejmě nesměla chybět. 

7. 5. 2015

LOUTKOVÉ DIVADLO

Naši školku znovu navštívilo loutkové divadlo Kozlík, tentokrát nám zahráli pohádku Jak šel Kozlík do světa. Na dětech bylo vidět, že představení intenzivně prožívají spolu s hlavními postavami příběhu. Na závěr si děti potřásly rukou s kašpárkem a pohladily si kozlíka. 

 

5.3. 2015

KARNEVAL

K masopustnímu období neodmyslitelně patří karneval, a tak jsme si ho uspořádali i my ve školce. K vidění byly nejrůznější masky od zvířátek přes bajná stvoření až po představitele nejrůznějších povolání. Nechyběl ani zajímavý doprovodný program v podobě her, písní a tance. Všichni jsme si to užili a už teď vymýšlíme, za co půjdeme příští rok.

 

23. 2. 2015

NÁVŠTĚVA JAPONSKÉ ŠKOLY

Dneska jsme s dětmi návštivily japonskou školu a byl to pro všechny opravdu krásný zážitek. Naše děti si pro japonské školáky připravily zajímavý program. Představily jsme jim našeho Josefa Ladu a předvedly známé české písničky a říkanky vztahující se k ročním obdobím. Japonské děti nám na oplátku zahrály na foukací harmoniku, zazpívaly japonskou píseň a českou hymnu. 

 

11. 2. 2015

STÁŽISTKA Z ČÍNY A STÁŽISTKA Z NOVÉHO ZÉLANDU

V minulých týdnech jsme se společně s dětmi setkávali ve školce nejprve se stážistkou z Číny a následně se stážistkou z Nového Zélandu. Děti tak měly možnost seznámit se s odlišnými kulturami a mohly si procvičit angličtinu. Navíc měly asistentky pro děti připravený pestrý program.

 

31. 10. 2014

VYDLABÁVÁNÍ DÝNĚ

Podzim už je tady v plné síle, a tak jsme se společně pustili do vydlabávání dýně. Práce nás bavila, šla nám od ruky a výsledek nás potěšil. Hotovou dýni jsme si vystavili ven, aby vítala všechny příchozí.

 

30. 10. 2014

AKCE NECHCI KAZY

V rámci akce Nechci kazy se děti zábavnou a hravou formou seznámily se základními informacemi týkajícími se zubní hygieny. Děti měly možnost vyzkoušet si správnou techniku čištění zubů, mohly si zkusit zubařské nástroje a dostaly zubní kartáčky. Akce se dětem líbila a navíc si z ní odnesly důležité poznatky.

 

29. 9. 2014

PLAVÁNÍ NÁS BAVÍ

V naší školce děti dvakrát týdně plavou v bazéně, který je součástí areálu školky, takže si zde osvojí základní plavecké dovednosti, naučí se plavecké pohyby a způsoby i zásady sebezáchrany. Navíc je pro děti plavání také zábavou.

 

22. 6. 2014

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Z pátku na sobotu jsme si společně s dětmi užili poslední nocování ve školce v tomto školním roce. Během nocování nemohly chybět nejrůznější pohybové hry, soutěže a sportovní aktivity jako například plavání. Spoustu zábavy jsme si užili také s bublifuky nebo při vyrábění netradičních výrobků ve výtvarné dílně, aby si děti měly ráno co odnést domů. V sobotu dopoledne odcházely děti domů spokojené a vydováděné.

 

8. 6. 2014

DEN DĚTÍ

Ve školce jsme nemohli neoslavit den dětí. A tak jsme pro děti připravili zábavný taneční program, děti si zkusily také hod kroužkem na cíl, užily si odpoledne strávené společeně se svými rodiči, kamarády a námi. Za svůj výkon dostali malé dárečky. Připravené bylo také zdravé a chutné pohoštění.

8. 6. 2014

SVÁTEK SOUSEDŮ

V květnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči zúčastnili akce Svátek sousedů městské části Prahy 17. Děti se nestyděly a předvedly, co je Kristýna Pixová v pohybově-tanečním kroužku naučila. Sladká odměna za odvahu i výkon samozřejmě nechyběla.

 

30. 5. 2014

SPORTUJEME RÁDI

V naší školce si každý den najdeme čas na nejrůznější sportovní aktivity. Naše děti sportování baví a užívají si ho. My jsme za to velice rádi a snažíme se jim nabídnout pestrou škálu zábavných a zároveň prospěšných činností zaměřených na pohyb.

 

30. 4. 2014

UŽÍVÁME SI VENKU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Ať už svítí sluníčko nebo spadne pár kapek deště, snažíme se být s dětmi co nejvíce venku. Pořádáme závody, zdoláváme překážkové dráhy, ale také kreslíme křídami nebo si hrajeme s bublifukem. Rozhodně se nenudíme ani minutu.

 

5. a 6. 3. 2014

KARNEVAL

Ve školce jsme si v tomto karnevalovém čase také jeden uspořádali. Převlékli jsme se za kočky, tygry, kovboje, princezny - fantazii se meze nekladly. Uspořádali jsme přehlídku kostýmů, překonávali překážkové dráhy a nakonec jsme dostali sladkou odměnu.

 

 

17. 12. 2013

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Těsně před Vánoci jsme ve školce uspořádali tradiční vánoční besídku. V jejím rámci děti rodičům předvedly, co už všechno umí, daly jim vlastnoručně vyrobené baňky, perníčky a přáníčka. Za svůj výkon pak děti dostaly dárek od Ježíška. Nechyběla ani ochutnávka cukroví.

5. 12. 2013

MIKULÁŠ

S dětmi jsme se naučili Mikulášskou básničku a vyrazili jsme se podívat na Mikuláše, anděla a čerta do nedalekého Kulturáčku. Za odměnu dostaly děti sladkost a dáreček. Čerti na nás byli krátcí.

 

20. 11. 2013

LOUTKOVÉ DIVADLO KOZLÍK

Naši školku navštívilo opět loutkové divadlo Kozlík, které jsme si s dětmi velice oblíbili. Krásná pohádka o malém čertíkovi Luciáškovi nám připomněla, jak se k sobě (ne)máme chovat, také nás navnadila na blížící se předvánoční čas. S některými loutkami jsme si směli chvilku hrát a nakonec jsme si všechny účastníky příběhu pohladili nebo jim potřásli rukou. 

30. 11. 2013

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

V říjnu proběhlo další nocování ve školce. Děti si dokonce mohly pozvat i své sourozence. Program byl pestrý (soutěže, práce s vizovickým těstem, plavání, kino) a užily jsme si spoustu zábavy.

 

26. 9. 2013

VÝLETY a DIVADLO

Podzimní počasí nemá šanci nás odradit, a tak si užíváme procházky po okolí. Venku sportujeme, soutěžíme, učíme se pomáhat si, hrajeme si ... Když nám počasí nedovolí vyrazit na čerstvý vzduch, necháme si zahrát krásné divadelní představení, ve kterém si i sami máme možnost zahrát.

21. 9. 2013

BABÍ LÉTO

Spolu s našimi dětmi jsme se zúčastnili akce městské části Prahy 17 nesoucí název Babí léto. Připravili jsme si pohybové říkanky a písně s tancem. Tréma u nás neměla šanci a úsměv na rtech jsme vykouzlili nejen rodičům, ale i dalším divákům.

10. 7. 2013

PLAVEME A SPORTUJEME I V LÉTĚ

Naše školka je pro děti otevřena i v létě. Se školkovými dětmi plaveme každý den, a tak si užíváme hry ve vodě a zároveň se děti zlepšují i ve svých plaveckých dovednostech. Večer děti odcházejí domů příjemně fyzicky unavené a plné nových zážitků a zkušeností.

 

4. 6. 2013

STÁŽISTKA Z MAROKA

V minulých dvou týdnech jsme se společně s dětmi setkávali ve školce se stážistkou z Maroka. Ta nás seznámila se svou kulturou, mimo jiné nám přivezla tradiční oblečení na vyzkoušení. Každé dítě navíc dostalo oblíbenou marockou hračku, která je zároveň sladkostí.

13. 5. 2013

OSLAVA DNE MATEK
Nedělní svátek všech maminek jsme v pondělí oslavili také v naší školce. Akce se zůčastnili maminky, babičky i tatínkové. Děti maminkám předvedly připravené taneční vystoupení, daly jim vlastnoručně vyrobené náhrdelníky a přáníčka. Na závěr jsme se všichni sešli u občerstvení na zahradě.

 

29. 3. 2013

PORADNA PRO RODIČE S DĚTMI

Víme, že rodičovství není jednoduchá věc, často se nemáme na koho obrátit, popřípadě jsme zahlceni přemírou informací a nevíme, čemu věřit. A proto pro Vás připravujeme na našich webových stránkách (www.augmentum.cz) poradnu, ve které se můžete ptát na dotazy týkající se problémů spojených s Vašimi dětmi. Kompetentní odpovědi odborníků dostane z oblasti psychologie, psychiatrie, výživy a sportu, výchovy a vzdělávání. Těšíme se na Vaše dotazy.

Tým Sportovní školky Řepy

 

19. 3. 2013

TANEČNÍ KROUŽEK

Každé pondělí naše děti navštěvuje instruktorka, která ve školce vede taneční kroužek. Děti se s ní učí nové písničky, doprovázejí je tancem a hrají na hudební nástroje. Dětem se tak rozvíjí smysl pro rytmus, hudební cítění a také si užijí spoustu zábavy.

 

13. 2. 2013

SPORTUJEME V ZIMĚ

Venku nesportujeme pouze za teplého počasí, ale také v zimě. Dnes jsme si vyrazili zaskákat na trampolínu na zahradě - procvičovali jsme tak orientaci v prostoru, balanční schopnosti a budovali jsme si svaly.

 

6. 2. 2013

STÁŽISTKY Z BRAZILIE

 V týdnu od 4. do 8. 2. a v týdnu od 18. 2. do 22. 2. jsou v naší školce dvě stážistky z Brazílie.

 

1.2. a 2.2. 2013 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE

Nejen denní zážitky, ale i ty noční čekaly na děti z 1. na 2. 2. 2013. Program byl opravdu bohatý - hry a soutěže, noční a ranní plavání, dětské kino. Vše se krásně vydařilo. U některých dětí první noc mimo domov. Rodiče si mohli užít zasloužené volno. Tato akce se týkala také sourozenců našich dětí. Nejvíce nás potěšilo, že některým dětem se ani nechtělo domů.

 

5. 1. 2013

TŘI KRÁLOVÉ

Nový rok jsme začali tématem Tři králové. A nebyli by to správní králové, kdyby neměli honosné koruny, a tak jsme si je vyrobili a nachvíli se vžili do role králů a královen. Dětem to slušelo a z korunek měli velikou radost. 

 

17. 12. 2012

NAROZENINOVÁ OSLAVA

Čas utíká jako voda a děti nám rostou před očima. Včera jsme tak měli příležitost oslavit narozeniny jednoho z nás. Dort chutnal výborně a děti se skvěle bavily, oslavenec si navíc odnesl krásný dárek.

13. 11. 2012

LOUTKOVÉ DIVADLO

Za dětmi do školky přijelo loutkové divadlo Kozlík. Krásné představení vykouzlilo dětem úsměvy na rtech. Ty odvážné si dokonce podaly ruku se samotným panem králem a princeznou. Nejvyhledávanější atrakcí byl však hlavní hrdina příběhu – kozlík, kterého si děti směly hladit.

 

29. 10. 2012

V LESE

Podzim lze nejlépe pozorovat v lese, a tak jsme společně s dětmi využili aktuálních podzimních témat „Lesní zvířátka“ a „Lesní plody“ k návštěvě nedalekého lesoparku. Samozřejmě nezůstalo jen u pozorování přírody, čas jsme si udělali také na hraní pohybových her.

 

 

 

 

 

18. 10. 2012

JEŽCI

Nastal podzim, pestré barvy listí nás nenechávají na pochybách. A spolu s tímto ročním obdobím nastal čas také na téma „lesní zvířátka“, kterému se v současné chvíli společně s dětmi věnujeme. Děti měly možnost vytvořit si vlastního ježečka z brambory, hřebíčku a párátek. Bylo potěšením je při práci sledovat, nejen protože je to bavilo, krásně jim to šlo a výslední ježečci jsou k nerozeznání od těch pravých, ale také protože to byla práce „voňavá“ – třídou se nese jemná vůně hřebíčku ještě teď.